Rukometaši Kaknja pobijedili Slobodu i plasirali se u Premijer ligu BiH

cof

Rukometaši Kaknja danas su u Sportskoj dvorani Kakanj dočekali ekipu Slobode u odlučujućoj utakmici za Premijer ligu BiH.

Na samom početku meča igralo se gol za gol sve do 19. minuta kada Purić pogađa za 11:9.

Kakanjci onda prave seriju pogodaka uz nekoliko dobrih odbrana Lalića i dolaze do rezultata 14:9.

Kakanjci su do kraja poluvremena zadržali prednost, a rezultat na kraju prvog dijela bio je 19:15.

Na početku drugog poluvremena kakanjski tim povećava prednost na deset golova razlike, a Sloboda nije ozbiljnije uspjela priprjetiti domaćima.

Meč je završen rezultatom 39:33 i moglo je uslijediti slavlje domaćih igrača i navijača.

Upriličena je dodjela pehara i medalja za domaću ekipu, a velika pobjeda za Premijer ligu proslavljena je i vatrometom.