Petarda Francuske za polufinale protiv Njemačke

Selekcija Francuske posljednji je učesnik polufinala Evropskog prvenstva.

Izabranici Didera Deschampsa večeras su demolirali selekciju Islanda rezultatom 5:2, što je i najubjedljivija pobjeda na ovom prvenstvu.

Francuska je povela u 12. minuti kada je nakon asistencije Mautidija odlično pogodio Giroud. Svega sedam minuta kasnije nakon kornera Griezmanna najviši u skoku bio je Pogba koji postiže prvi gol na ovom Evropskom prvenstvu za 2:0.

U finišu prvog dijela vidjeli smo još dva gola Francuske. Prvo je Payet sjajno pogodio za 3:0, da bi u sljedećem napadu i Griezmann sjajno zatresao mrežu Halldórssona za 4:0 za poluvremenu.

U drugom dijelu Francuska je mirno igrala, očigledno već u mislima na polufinalnoj utakmici. To su donekle iskoristili nogometaši Islanda koji u 55. minuti preko Sigthorssona smanjuju na 4:1.

Ipak svega minut kasnije Giroud pogađa drugi put večeras za tada ubjedljivih 5:1.

Konačnih 5:2 postavio je Bjarnason u 84. minuti susreta. Bila je ovo utakmica sa najviše postignutih golova na Evropskom prvenstvu.

Francuska će u polufinalu igrati novi klasik i to protiv aktuelnih svjetskih prvaka, Njemačke, 7. jula u 21 sat, dok će u drugom polufinalu koplja ukrstiti Portugal i Vels.