U noći između subote i nedelje odigrane su tri utakmice NBA lige, a pobjede su zabilježili Indiana Pacers, Phoenix Suns i Dallas Mavericks.

Dallas je poslije produžetka slomio Millwaukee 136:132. Mavericksi su dva minuta prije kraja imali sedam poena zaostatka, ali su uspjeli da istope prednost Millwaukee-a i izbore produžetak, a lider u ključnim trenucima na terenu bio je Luka Dončić.

Slovenački reprezentativac se istakao sa 36 poena, 19 asistencija i 14 skokova i tako je ostvario 17. tripl-dabl.

To je i ujedno i najveći broj asistencija u Lukinoj karijeri na jednoj utakmici, a sa 19 proigravanja se izjednačio sa ovosezonskim rekordom koji drži Lebron James.

Minut prije kraja utakmice Mavericksi su imali +2 (130:128), a Dončić je sjajnom asistencijom kroz noge uposlio Klibera za 132:128.

Pratio ga je Finney-Smith sa 27 poena, 11 skokova i pet proigravanja, a dabl-dabl učinak zabilježio je i Kristaps Porzingis sa 26 poena, 11 skokova i tri asistencije.

U redovima poraženog sastava Janis Adetokunbo je ubacio 34 poena, uz 13 skokova i 11 asistencija.

Dallas je trenutno sedmi na Zapadu sa skorom 42-30, dok je Millwaukee lideri Istočne konferencije sa 55 pobeda i 15 poraza.

Indiana je savladala Los Angeles Lakerse 116:111.

Voren je vodio svoj tim do pobede sa 39 poena, pet skokova i jednom asistencijom, a sa druge strane je Lebron James bio najbolji sa 31 poenom, osam skokova i sedam proigravanja.

Phoenix Suns je bio bolji od Miami-a 119:112.

Buker je sa 35 poena bio najbolji u pobjedničkom timu, dok se u Miami-u istakao Robinson sa 25 poena, piše Sport Klub.