Zmajevi u posljednjim sekundama ostali bez pobjede u Grčkoj

Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine remizirala je sa Grčkom u meču četvrtog kola grupe H kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo.

Meč na Karaiskakis stadionu završen je rezultatom 1:1. Grci su do boda stigli u petoj minuti sudijske nadoknade.

Zmajevi su bolje otvorili meč. Doduše, iskusni Spahić i Džeko su na startu zbog prekršaja zaradili žute kartone, ali to nije poremetilo odnose snaga na terenu.

Nakon početnog ispitivanja snaga, Hajrović dobro šutira sa desne strane, ali lopta odlazi malo pored gola Karnezisa.

Tri minute kasnije agilni Hajrović prograva Džeku, čiji udarac sa 18 metara odlazi visoko preko gola.

U 32. minuti Miralem Pjanić je obradovao oko 2.000 bh. navijača na Karaiskakis stadionu. Veznjak Juventusa je pogodio iz slobodnjaka sa preko 25 metara. Oficijelno je pogodak pripisan golmanu domaćih Karnezisu, s obzirom na to da je lopta prvo pogodila stativu, pa od leđa golmana domaćih završila u mreži.

Nakon vodećeg pogotka Zmajeva uzburkane su strasti na tribinama. Navijači BiH su zapalili nekoliko baklji, ”razmijenili” ih sa navijačima domaće selekcije, zbog čega je sudija Eriksson nakratko zaustavio meč.

Grčka je prvu veliku priliku imala u drugoj minuti sudijske nadoknade prvog poluvremena. Lopta je sretno došla do Mitrogloua, koji šutira, ali Begović odlično brani.

Grci su prvi zaprijetili i u drugom poluvremenu. Bh. reperzentativci ostavili su mnogo prostora za Fortounisa.

Zmajevi su zaprijetili u 67. minuti. Emir Spahić je dugom loptom pronašao Džeku, koji je imao problema s prijemom lopte, otišao malo u stranu i iz teške pozicije šutirao u Karnezisa.

U 70. minuti prvi problem za naš tim. Emir Spahić je teren napustio zbog povrede, a posljednjih dvadesetak minuta utakmice priliku za igru dobio je Šunjić.

Četiri minute kasnije Pjanić je imao priliku da udvostruči vodstvo Zmajeva, ali njegov udarac sa 11 metara odlazi malo pored gola.

U 79. minuti sudija Eriksson je pokazao dva crvena kartona. Jedan za Grke, jedan za BiH. Kod Grčke je direktno isključenje zaradio Papadopoulos, a u našem timu drugi žuti karton dobio je kapiten Džeko. Sve je počelo nakon jednog prekršaja nad kapitenom bh. reprezentacije. Zbog koškanja su žute kartone dobili Papastathopoulos i Lulić.

Igra 10 na 10 nije donijela ništa novo na travnjaku. Bh. reprezentativci sigurno su čuvali prednost. Sve do petog minuta sudijske nadoknade, kada je lopta došla do Tzavellasa, koji bombom sa distance matira Begovića za veliko slavlje Grka.

Sudija Eriksson imao je pune ruke posla. Pokazao je 12 žutih i dva crvena kartona.

Utakmicu u Pireju obilježile su i nemile scene na tribinama.

VEZANI TEKST: Skandalozno ponašanje grčkih navijača u Pireju: Iza Begovićevog gola transparent “Nož, žica, Srebrenica“

Grčka nakon četiri odigrana kola ima 10 osvojenih bodova i zauzima drugo mjesto, dok su Zmajevi na trećoj poziciji sa tri boda manje. Belgija je lider sa maksimalnim brojem bodova.