bosna repka

Od svih bh. reprezentativaca koji nastupaju u Bundesligi 15. kolo bilo je najsretnije za Vedada Ibiševića. Kapiten Stuttgarta u duelu sa Hannoverom bio je strijelac izjednačujućeg gola za 2:2 u prvom poluvremenu da bi u nastavku tim sa Mercedes-Benz Arene stigao do totalnog preokreta i slavio sa zasluženih 4:2.

Bh. napadaču gol u ovom susretu bio je deveti ovosezonski i sada se nalazi na dobio drugog mjesta najboljih strijelaca Bundeslige zajedno sa Stefanom Kiesslingom i Marijom Mandžukićem, dok najbolji “topnik” lige Robert Lewandowski na svom kontu ima 11 golova.

Izet Hajrović je za vikend igrao veliki derbi sa Baselom, a gol za vodstvo Skakavaca postigao je upravo reprezentativac BiH. Ipak, slavu mu je ukrao Sio koji je pogodio za konačnih 1:1 u trećoj minuti sudijske nadokande. Grasshopper je sada treći sa tri boda zaostatka za liderom sa kojim se remizirao u posljednjem kolu.

Najveći dobitnik u 15. kolu Bundeslige mogao je biti kapiten reprezentacije BiH Emir Spahić,koji je sa svojim Bayerom slavio sa minimalnih 1:0 na gostovanju kod vicepravaka Evrope Borussije iz Dortmunda. Ipak, crveni karton koji je Spahić zaradio nakon jednog duela sa Lewandowski, a potom i koškanja sa Mkhitaryanom pokvarilo je totalno slavlje kapiten Zmajeva, čiji je tim jedini ostao, za sada, u potjeri za Bayernom koji im bježi četiri boda.

Roma je u derbiju kola na Olimpicu u sa 2:1 savladala Fiorentinu, a Miralem Pjanić nije dočekao kraj susreta jer je dvije minute prija kraja isključen zbog drugog žutog kartona. Roma je tako nakon četiri remija u nizu konačno upisala pobjedu, a za liderom Juventusom zaostaje četiri boda, piše sportsportsport.ba.