Tuzla City slavila protiv Mladosti

386

Ekipa Tuzla Cityja ostvarila je prvu pobjedu otkako se takmiči u Premijer ligi Bosne i Hercegovine i to na gostovanju kod Mladosti u Doboju kod Kaknja rezultatom 1:0.

U Kaknju su se danas sastale ekipe koje još uvijek nisu postigle gol u novoj sezoni do trećeg kola, ali djeluje da je danas bilo suđeno da se nekoj od ekipa to i promijeni.

Otvaranje utakmice bilo je zaista loše, pa ne čudi što Mladost i Tuzla City kubure sa realizacijom. Nešto ofanzivniji bili su domaćini koji su pokušavali u nekoliko poluprilika, a najbolju je propustio Aladin Isaković nakon prekida.

Kako se bližio kraj prvog dijela, tako je i Tuzla City igrala sve opasnije. Efendić je nagovijestio bolju igru gostiju pokušajem u 30. minuti, a onda su gosti i došli u vodstvo.

Igrao se 35. minut kada je Efendić asistirao, a Mitrović pogodio i tako ušao u historiju kao prvi strijelac otkako se Tuzla City takmiči u Premijer ligi BiH.

Rezultatom 0:1 otišlo se na odmor, a drugi dio ponovo nešto bolje otvara domaći tim koji, ipak, nije imao rješenje kako da probije odbranu Tuzlaka.

Dobru priliku, ponovo nakon prekida, propustio je Gedon Guzina u 52. minuti. Nastavili su domaći igrati više pred golom gostiju, ali je sve to bilo jalovo. Prijetili su isključivo nakon prekida, što nije dovelo do poravnanja na kraju.

Nevjerovatan potez vidjeli smo neposredno prije kraja susreta. Nemanja Anđušić je namjerno nogom udario Šećerovića i zbog toga dobio direktan crveni karton, potpuno opravdano. Ostalo je 0:1, tako da su Tuzlaci zabilježili prvu pobjedu u Premijer ligi BiH.

Mladost DK – Tuzla City 0:1 (Mitrović 35’)

Stadion: Gradski stadion (Doboj-Kakanj). Gledalaca: /. Sudija: Admir Musić (Sarajevo). Žuti kartoni: Isaković, Hiroš (Mladost), Vukmirović, Stjepanović (Tuzla City). Crveni karton: Anđušić (Mladost)

Mladost: Bukvić, Diallo, Guzina, Anđušić, Welbeck, Bojo (od 46’ Tandina), Hiroš, Asani, Mujagić, Mišić, Isaković.

Tuzla City: Fejzić, Efendić, Kostić, Mitrović, Stojčev (od 90’ Poturalić), Kojić, Čomor, Stjepanović, Šećerović, Vukmirović (od 76’ Murga), Nukić (od 64’ Hasić).