Sudije ponovo protiv Mladosti: Dva crvena kartona dovela do poraza na Grbavici

Željezničar je u 30. kolu Premijer lige savladao Mladost na Grbavici rezultatom 3:1.

Uvodne minute donijele su dosta otvoren pristup utakmici sa obje strane.

Najbolju šansu domaći su propustili u 25. minuti. Bio je to dobar napad, ali su Šabanadžović i Klepač u posljednji čas izblokirani.

A zatim je uslijedio šok za domaće. Igrala se 26. minuta kada Arežina sjajno ubacuje iz kornera, a Gedeon Guzina pogađa mrežu Željezničara za prednost gostiju iz Doboj Kaknja od 0:1.

Završnica prvog poluvremena donijela je nevjerovatne scene. Sudija Vladimir Bjelica je isključio dvojicu fudbalera Mladosti i to u razmaku od pet minuta.

Prvo je Asani dobio drugi žuti karton jer je bez dozvole ušao u teren, a zatim je i Biber dobio drugi žuti, čini se prestrogo, zbog prekršaja i on je morao ranije pod tuš.

Željo je prednost iskoristio u nadoknadi prvog dijela. Lijepu akciju i asistenciju Sadikovića u gol je pretvorio Sinan Ramović za rezultat prvog poluvremena od 1:1.

Plavi su očekivano u nastavku meča bili veliki favorit da dođu do sva tri boda. Ipak, izuzetno sporo su ušli u drugo poluvrijeme i dugo se čekalo da domaći stvore pravu šansu za postizanje gola.

Interesantno, Mladost je imala prva šansu. Arežina je raspalio po lopti sa 40 metara iz slobodnjaka, a ona je otišla pored gola Željezničara.

Ipak, u 77. minuti Željo je iz prve šanse u nastavku i poveo. Stanić je snažno šutirao, pogodio je stativu, a na pravom mjestu se našao Matej Rodin koji pogađa mrežu gostiju za prednost od 2:1.

Potom se utakmica sa obje strane ponovo otvorila. Iako su imali devet igrača u polju Mladost je već u narednom napadu umalo izjednačila, a dobru šansu promašio je Hreljić nakon ubačaja Arežine.

Zatim je Željo imao dva dobra pokušaja, Velić je dobro odbranio, no u 83. minuti sve je bilo gotovo u ovom duelu. Zajmović je uposlio Krpića koji pogađa za konačan rezultat ovog duela od 3:1.