Košarkaši Sparsa savladali su Kakanj u okviru šestog kola lige 6 za prvaka Bosne i Hercegovine rezultatom 80:63.

Gosti su bolje otvorili susret i tokom prvih 10 minuta imali konstantnu rezultatsku prednost i ovaj period igre riješili u svoju korist rezultatom 20:15. Nakon 10 uvodnih minuta košarkaši Mensura Bajramovića se bude i na odmor odlaze sa pet poena prednosti (41:36). U drugom poluvremenu Kakanjci su fizički pali, što je mlada poletna ekipa Sparsa maksimalno iskoristila i na kraju slavila sa ubjedljivih 17 poena razlike (80:63).

Gajić je predvodio domaće do pobjede sa 25 poena, a sjajan meč odigrao je i Manjgafić koji je ubacio 13 poena. U gostujućoj ekipi Merdanović je bio najefikasniji sa 13 poena, dok je dvocifren učinak zabilježio još Dedić koji je ubacio 10 poena.

Nakon šest odigranih kola ekipa Sparsa je trećeplairani tim lige 6 sa omjerom od tri pobjede i tri poraza, dok je Kakanj pretposljednji sa dvije pobjede i četiri poraza. U narednom kolu košarkaši Josipa Pandže na domaćem terenu dočekuju ekipu Leotara i sigurno je da imaju imperativ pobjede misle li se domoći četvrte pozicije koja će na kraju obezbjediti polufinale doigravanja za prvaka naše zemlje.