Rudar poražen kod kuće od Jedinstva, Mladost povela pa izgubila u Sanskom Mostu

Danas su odigrane utakmice 18. kola Prve lige FBiH u okviru kojeg su kakanjski prvoligaši doživjeli neugodne i pomalo iznenađujuće poraze.

Rudar je u derbiju kola na svom terenu dočekao Jedinstvo koje sa dosta uspjeha vodi Mehmed Janjoš. I baš kao što smo najavili da će ova utakmica za Rudar biti pravi ispit zrelosti to se i pokazalo.

Dobro je ekipa Valentina Plavčića ušla u utakmicu. Imali su terensku inicijativu, konstantno prijetili golu Jedinstva ali lopta nije mogla proći pored raspoloženog golmana gostiju. Dželo i Ramić su imali najizglednije prilike da donesu prednost ”zeleno-crnim” ali mreže su ostale mirovati tokom prvog poluvremena.

I kao što to obično bude u fudbalu, kada se ne iskoriste svoje prilike uslijedi kazna. Jedinstvo je iz prve ozbiljnije prilike stiglo do vodstva.

Strijelac vodećeg pogotka a nešto kasnije, ispostavit će se, i pobjedonosnog bio je Rovčanin u 70. minuti susreta.

Nakon primljenog pogotka Rudar je krenuo svim silama da dođe do gola ali odbrana Jedinstva je bila na visini zadatka. Tako je i bilo sve do pred kraj utakmice kada sudija Zukić dosuđuje kazneni udarac za ”zeleno-crne”.

Loptu je na 11 metara namjestio kapiten Rudara u ovoj utakmici, Armin Topalović, ali on visoko šutira preko prečke pa tako gosti stižu do velike pobjede u Kaknju i tri nova boda.

Mladost je u ovom kolu gostovala kod Podgrmeča koji se bori za opstanak i malo ko je očekivao da će se izabranici Nijaza Kape kući vratiti pognute glave.

Dobro je igrala Mladost u Sanskom Mostu. Čak su i poveli u prvom poluvremenu preko Šišića ali onda pred kraj prvog dijela ključni momenat utakmice. Drugi žuti odnosno crveni karton je dobio Hasić tako da je Mladost u drugom poluvremenu igrala sa igračem manje.

Igrača više u terenu domaći su znali maksimalno iskoristiti. Već u prvom napadu stižu do izjednačenja a malo kasnije i preokreta. Sve dileme oko pobjednika u Sanskom Mostu riješio je Mikić u 67. minuti susreta za konačnih Podgrmeč – Mladost 3:1.

Rudar – Jedinstvo 0:1

Podgrmeč – Mladost 3:1