Odbojkaši Kaknja slavili u gostima protiv favorizovane Mladosti

U okviru četvrtog kola Premijer lige BiH za odbojkaše OK Kakanj 78 danas je gostovao u Brčkom kod lidera prvenstva, OK Mladost i ostvario veliku pobjedu sa 3:2 u setovima.

U sali gimnazije u Brčkom viđen je veoma neizvjestan meč. Prvi set dobio je domaćin rezultatom 25:18. U drugom setu Kakanjci su podigli igru na veći nivo i dobili ga sa 22:25. U trećem setu su Kakanjci imali prednost od 20:22, no uslijedio je nedostatak koncentracije i domaćin je set završio u svoju korist 25:23. Viđen je jako uzbudljiv četvrti set u kojem je igrač gostiju Marko Tadić dobio crveni karton, ali ipak gosti iz Kaknja su slavili sa 23:25.

Odličnom igrom u petom setu Kakanjci su ostvarili veliku pobjedu protiv favorizovanog domaćina, a rezultat je bio 9:15.

Trener i igrač ekipe Almir Aganović bio je oduševljen igrom i pobjedom svog tima:

„Dobra kolektivna igra, hrabra od početka, što nam se na kraju isplatilo. Ispoštovan je dogovor iz svlačionice. Mladost je bila u malokombiniranom sastavu ali ipak to ne umanjuje značaj ove pobjede i dva boda koja nam jako puno znače.“, kazao je Aganović nakon meča.