Mladost poražena u Ugljeviku

U 26. kolu Premijer lige BiH, Zvijezda 09 je na stadionu u Ugljeviku savladala Mladost DK sa 2:1.

Nakon obostarno otvorene igre na početku Zvijezda 09 je povela u 27. minuti preko Govedarice, kojeg je prethodno proigrao Brkić. Domaći su bili mnogo bolja ekipa u prvom dijelu, a nakon nekoliko propuštenih šansi rezultat je u 44. minuti povisio Anđić.

Ipak, tračak nade Mladosti na otvaranju drugog dijela vratio Anđušić, smanjivši na 2:1. Očekivali su se ataci gostiji nakon toga, ali na pravu šansu se moralo čekati sve dom 74. minute. Bojo je bio u mat poziciji, ali je šutirao pored gola.

Do kraja je i Zvijezda mogla ovjeriti pobjedu preko Huseinbašića koji je bio neprecizan i ostalo je 2:1. Domaći su upisali tako vrijedne bodove u borbi za opstanak, dok je  Mladost DK nastavila sa serijom loših rezultata.

Zvijezda 09 – Mladost DK (Govedarica 27’, 44’ / Anđušić 55’)

Zvijezda 09: Erić, Mišić, Anđić, Huseinbašić, Nikolić, Stjepanović, Brkić, Vojinović, Predragović, Babić, Govedarica.

Mladost DK: Velić, Nikolić, Horić, Welbeck, Guzina, Arežina, Anđušić, Bojo, Asani, Atajić, Isaković.