Mladost osvojila bodove u gradskom derbiju! (FOTO)

Danas je u Doboju odigran veliki gradski derbi između Mladosti i Rudara. Koliko je bitna utakmica za kakanjce svjedoči i podatak da su tribine na stadionu Mladosti bile pune, ali i dijelovi oko terena. Derbiju su prisustovali i brojni gledaoci iz Zenice, Visokog, Breze, Ilijaša.

IF

Od samog starta utakmice Mladost je krenula ka golu Hadžića u potrazi za ranim golom koji bi utakmicu odveo na stranu ”crvenih” iz Doboja.

U jeku napada ka golu Rudara, Mladost stiže do pogotka već u 6. minuti susreta. Dilaver je izbio sam pred gol Rudara te rutinski loptu poslao u donji desni ugao za veliko slavlje navijača Mladosti, popularne ”Crvene legije”.

Nakon postignutog gola Rudar je zaigrao nešto bolje ali bez izglednih prilika za postizanje pogotka.

Do kraja prvog poluvremena nije bilo prilika te se završilo minimalnim vodstvom Mladosti.

U nastavku susreta Mladost je zaigrala bolje. Redale su se prilike ali je Hadžič branio sjajno.

IF

U 75. minuti penal za Mladost koji Rizvanović ne uspijeva realizovati, tačnije Hadžić je sjajno odbranio izuzetno težak udarac Rizvanovića.

Dobra odbrana Hadžića kao da je dala prijeko potrebnu snagu Rudaru. U igru je ušao i Neimarlija kako bi napadi bili još ubojitiji ali jednostavno Rudara nije uspijevao pronaći rješenje pored stamene odbrane Mladosti.

Do kraja utakmice Mladost je imala još nekoliko prilika ali je ostalo minimalnih, Mladost – Rudar 1:0.

IF

Mladost je nakon ove utakimice ostala jedan od najozbiljnijih kandidata za plasman u Premier ligu BiH.

Mladost – Rudar 1:0