Kvalifikacije za EP u rukometu: BiH poražena od favorizirane Španije

Naša rukometna reprzentacija večeras je u Valladolidu poražena od domaće selekcije Španije rezultatom 30:21.

Naši najbolji rukometaši, predvođeni sa klupe sa novim selektorom Bilalom Šumanom dobro je krenula u susret protiv favorizirane Furije i u prvih 10-ak minuta imali i vodstvo.

Nakon toga uslijedio je neshvatljiv pad, koji su igrači Španije iskoristili na najbolji način i poveli sa 11:4, a u tom periodu naši rukometaši nisu uspjeli pogoditi preko 13 minuta, a za to vrijeme Španija je napravila seriju od 7:0, što se na kraju ispostavilo kao presudno.

Na poluvrijeme se odlazi rezulatom 12:6.

U drugom poluvremenu smo igrali nešto bolje, ali je prednost iz prvog dijela očigledno bila prevelika. U par navrata smo smanjili na osam razlike, ali na kraju favorizirana Španija je potpuno zasluženo došla do pobjede u ovom susretu.

Najefikasniji na utakmici u našem timu bio je Panić sa šest postignutih golova, dok je kod Španije najefikasniji bio Rivera sa sedam postignutih golova.

Naredni susret igramo u nedjelju u Skenderiji protiv Austrije i tu ćemo tražiti pobjedu. Inače, Austrija je večeras neočekivano izgubila kod kuće od Finske (27:31)