Kakanjski košarkaši uprkos sjajnoj podršci u Sarajevu poraženi od ekipe Sparsa

Večeras su u Sarajevu košarkaši Kaknja poraženi od domaće ekipe Sparsa u okviru 7. kola košarkaške Lige 12 rezultatom 69:62.

Kakanj je bolje otvorio meč. Poveli su 15:8, ali su potom potpuno stali. Domaći košarkaši su do poluvremena stvorili tri poena prednosti (35:32), da bi se pobjednik znao već nakon 30 minuta igre.

Treća četvrtina je donijela potpunu dominaciju Sparsa. Stvorili su nedostižnih 18 poena prednosti (63:45), a iako je Kakanj dominirao u posljednjoj dionici više od časnog poraza nisu mogli napraviti.

Najefikasniji igrač u redovima Sparsa bio je Aleksej Nikolić.  Pored njega, sjajnu je partiju pružio i Adi Zahiragić sa 14 poena, dvocifren je bio jedino još Igor Josipović sa 10 poena. Nikola Đurasović je zabilježio 8 poena, ali i odličnih 12 skokova.

Najefikasniji u redovima Kaknja bio je Novak Popović sa 16 poena, 7 skokova i asistencijom. Osim njega, dobru partiju su pružili i Ramo Rizvić sa 14, kao i Dinko Peljto sa 12 poena.

Treba istaći i veliku podršku ekipi Kaknja navijačke grupe Green Firm. Pogledajte video portala Sport033.ba.

OKK SPARS: Zahiragić 14, Nikolić 24, Atić 5, Bulić 8, Buza, Manjgafić, Bašić, Glogovac, Josipović 10, Đurasović 8, Gegić, Arslanagić

KK KAKANJ: Dedić 4, Maksimović, Hadžić, Muflizović 1, Merdanović 10, Begagić, Peljto 12, Rizvić 14, Palavra 5, Šabić, Popović 16, Lušija