Hrvatska sa igračem više nije uspjela savladati Island

icelandhrU prvom duelu baraža između Islanda i Hrvatske, susret je završen bez pobjednika, ali i bez golova.

Susret je otvorio Da Silva koji je sjajno prošao po lijevoj strani, ubacio loptu pred gol Islanda, ali Mandžukić kasni i promjene rezultata nije bilo. Islanđani su odmah zaprijetili preko Finnbogasona, ali je Šimunić blokirao njegov udarac.

U 21. minuti Perišić sjajno šutira ali bez opasnosti po gol Islanda, da bi nakon toga pokušao i Pranjić ali je golman domaćih ponovo bio siguran. Hallorsson je u 34. minuti spasio gol Islanda kada je nakon centaršuta Pranjića prema Mandžukiću u posljednji čas uhvatio loptu ispred napadač Bayerna iz Minhena.

Najbolji u prvom poluvremenu, Ivan Perišić je u 39. i 41. minuti ponovo pokušao zatresti mrežu domaćih ali bez uspjeha. Do kraja prvog poluvremena rezultat se nije mijenjao tako da se na odmor otišlo sa početnim rezultatom.

Halldorsson je večeras bio junak Islanda, a da ima svoju noć pokazao je i u 47. minuti kada je sjajno odbranio novi udarac Perišića.

U 51. minuti Olafur Skulason je srušio Petrića na nekih sedamnaest metara od gola, a sudija mu je pokazao direktan crveni karton. Srna je iz slobodnog udarca sa 17 metara pucao jako, ali ravno u islandskog golmana.

U 59. minuti Gudjohnsen je proigrao Finnbogassona, ovaj pobjegao Hrvatskoj i šutirao iskosa ali je opta otišla iznad gola Pletikose. U 66. minuti Olić je bio u sjajnoj prilici ali je domaća odbrana loptu izbacila u korner.

Do kraj susreta Hrvatska je pokušavala preko Mandžukića i Olića da postigne pogodak, ali i pored igrača više nisu uspjeli u toj namjeri te je susret završen bez pobjednika, početnim rezultatom 0:0, a putnik u Brazil biće odlučen za četiri dana u Zagrebu.