IF

Danas je odigrano sedam utakmica posljednjeg 15. kola jesenjeg dijela prvenstva Prve lige FBiH u okviru kojeg su kakanjski prvoligaši ostvarili vrijedne pobjede.

Rudar je na svom terenu pred malobrojnom ali vjernom publikom odigrao pa možda i najbolju utakmicu polusezone. Slavili su sa visokih 3:0, iako je ta pobjeda lahko mogla biti i uvjerljivija.

Nakon brojnih šansi pred golom gostiju, Rudar je stigao u vodstvo u 23. minuti susreta. Strijelac je bio Banda na sjajnu asistenciju Dure.

Bilo je još nekih poluprilika ali se ipak prvo poluvrijeme završilo minimalnim vodstvom Rudara.

U drugom poluvremenu Rudar je uspio postići još dva pogotka. Najprije je Bajro Spahić postigao sjajan pogodak iz slobodnog udarca sa nekih 25 metara. A tačku na ovu sjajnu utakmicu Rudar postavio je Turudija.

Gosti iz Banovića su tokom cijele utakmice bili indisponirani, dok su igrači Rudara djelovali požrtvovanije i praktično su ginuli za svaku loptu.

Mladost je tek u posljednjoj utakmici polusezone stigla do prve gostujuće pobjede. Slavili su igrači Elvedina Beganovića kod posljednje ekipe na tabeli i upisali jako bitna tri boda u borbi za opstanak.

Rudar – Budućnost 3:0

Troglav – Mladost 0:2