Bešiću 90 minuta na Old Traffordu

besicmanutdNakon što je odigrao dobar susret protiv Liverpoola, Muhamed Bešić danas se našao i u prvoj postavi Evertona na gostovanju Manchester Unitedu.

Naš reprezentativac bio je prva žrtva suca Kevina Frienda koji je olako dijelio kartone, a koji je Bešiću pokazao javnu opomenu već u 16. minuti utakmice, te ga time dodatno opteretio za ostatak meča.

Ipak, mladi Bešić pružio je izuzetno dobru partiju uz izuzetno fleksibilnu igru. Iako je po početnoj postavci bio isključivo defanzivno orijentisan, te najviše pazio na fantastičnog Di Mariu, svaki put kada bi primio loptu Bešić je sa svojom brzinom, odličnom tehnikom, pregledom igre i preciznim dodavanjima reagovao kao klasični kreator igre.

Da odlično osjeća igru i da nema tremu igranja u Premiershipu Muhamed Bešić pokazao je i povremenim pravovremenim izlascima na zadnju liniju Manchester Uniteda u želji za stvaranjem presinga.

Iako su domaćini danas igrali sa desetkovanom odbranom i bez kapitena Rooneya, Everton nije mogao uspostaviti kontrolu na sredini terena, kao ni kreirati neke značajnije napade, pa United dolazi u vodstvo preko Di Marie u 27. minuti utakmice.

De Gea brani Bainesu penal u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena, ali se isti igrač uspijeva donekle iskupiti asistencijom za Naismitha koji izjednačava na 1:1 u 55. minuti utakmice.

Konačnih 2:1 djelo je Falcaoa koji samo sedam minuta kasnije pogađa mrežu Howarda.

Nakon sedam kola Everton ima samo četiri boda i nalazi se neposredno iznad zone ispadanja.